Jakie materiały obiciowe wybrać?

Materiały obiciowe – czym wyróżnia się dobra jakościowo tkanina?

Zakupy potrafią bardzo cieszyć, ale tylko wtedy, gdy kupujemy produkty dobrej jakości. Nie ma bowiem sensu co chwila wymieniać materiałów na nowe. Dlatego warto zwrócić uwagę na parametry techniczne materiału zastosowanego do obicia krzesła.

Krzesła tapicerowane można kupić w kilku wariantach. Każdy materiał ma swoje wady i zalety. Dziś podpowiadamy, który jest dla nas optymalny. Skóra naturalna, tkanina, a może skóra ekologiczna? To trudny wybór, przed którym stają osoby, kupujące meble tapicerowane. A te są coraz bardziej popularne. Wystarczy spojrzeć na bogatą ofertę krzeseł z tapicerką, by przekonać się, że to nie wymysł projektantów wnętrz.

Dobre materiały obiciowe powinny być odporne na ścieranie, blaknięcie i plątanie.

Dzięki wysokiej odporności na ścieranie tkanina nie będzie się niszczyć w miejscach na to narażonych. W gorszych jakościowo obiciach widać to szczególnie na łączeniach, a także we wszystkich zgięciach.

Splot materiału jest dosyć istotny, im drobniejszy, tym tkanina będzie bardziej wytrzymała.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że sytuacje dnia codziennego bywają zaskakujące i czasem nie da się ich przewidzieć. Z pewnością nie wystarczyłoby palców u obu rąk, żebyś policzyła te wszystkie rozlane w trakcie zabawy z dziećmi czy podczas domowych przyjęć płyny. Takich sytuacji niestety nie unikniemy, ale możemy się zabezpieczyć przed ich skutkami.

Aby nie martwić kolejnym rozlanym sokiem czy winem, warto wybrać materiały obiciowe odporne na wodę.

Tkanina – wygląd też ma znaczenie

Tkaniny w stonowanej kolorystyce, doskonale sprawdzą się one we wnętrzach minimalistycznych, nowoczesnych oraz skandynawskich. Nie powinniśmy bać się zestawiać tych tkanin ze wzorzystymi materiałami – kwiatami, liśćmi czy figurami geometrycznymi. Ich jednolity kolor pozwoli je połączyć w dowolne kompozycje.

Krzesła tapicerowane od lat uważane są za jeden z najlepszych sposobów na podkreślenie niepowtarzalnego charakteru każdego wnętrza. Dzięki dobrze dobranej tapicerce na krzesła możemy nie tylko dodać przytulności naszemu salonowi, ale także ożywić surową kuchnię lub jadalnię.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *